Blog, FA

آشنایی بیشتر با سنگ نمک آبی

پارس جیکو-parsjco.com-سنگ نمک آبی

نمک، از مهم‌ترین ادویه‌ها و طعم دهنده‌های موجود در غذاها است. بدون وجود نمک در غذا، اکثر وعده‌های غذایی بی‌مزه و غیرقابل خوردن خواهد بود. همان‌طور که می‌دانید انواع مختلفی از نمک در جهان وجود دارد که یکی از کمیاب‌ترین آن‌ها سنگ نمک آبی رنگ است.

بررسی سنگ نمک آبی 

سنگ نمک‌ آبی از سنگ‌های نادر جهان است که فقط در ایران یافت می‌شود. این سنگ نمک از دسته نمک‌های خوراکی‌ است و با نام تجاری «persian blue salt» در سراسر جهان شناخته می‌شود. داشتن پتاسیم طبیعی و خواص درمانی  و دارویی بسیار باعث شده تا قیمت بسیار بالایی پیدا کند. دلیل رنگ زیبای این نمک وجود مواد معدنی خاصی همچون سیلوئت، آهن، کلسیم و پتاسیم و… است و همچنین نحوه شکست نور بلورهای نمک بسیار موثر است. دلیل این شکست به دلیل فشار شدیدی است که میلیون‌ها سال پیش با آن نمک شکل گرفته است. نمک آبی ایرانی یکی از تمیزترین و خالص‌ترین نمک‌ها است زیرا از اقیانوس‌هایی که بیش از ۲۰۰ میلیون سال قبل خشک شده‌اند و عاری از هرگونه آلودگی است. 

خواص و کاربردهای سنگ نمک آبی 

سنگ نمک آبی در صنایع غذایی و دارویی کاربرد بسیاری دارد. اکثر پزشکان در غرب برای بیماری‌های مختلفی این نمک را تجویز می‌کنند. خاصیت ضد عفونی و ضد باکتری، تنظیم فشار خون، تنظیم تعادل بدن، ضد استرس قوی، تنظیم خواب، کمک به هضم راحت‌ترغذا، رفع برخی از مشکلات تنفسی، افزایش ایمنی بدن، جلوگیری کننده اسپاسم عضلات، مفید برای بهداشت دهان و دندان و بسیاری دیگر، از خواص این نمک‌ هستند.

همچنین بسیاری از رستوران‌‌‌های مشهور در آمریکا و اروپا علی‌الخصوص رستوران‌هایی که غذای دریایی سرو می‌کنند، استفاده‌کننده این نوع نمک هستند.

از دیگر موارد استفاده از سنگ نمک آبی می‌توان به استفاده از آن در صنعت تولید مواد آرایشی و مراقبت از پوست نام برد. سنگ نمک آبی به دلیل آنزیم‌هایی که دارد در ماسک‌های لایه بردار پوست استفاده فراوانی دارد. 

ویژگی‌های سنگ نمک‌ آبی

این نوع سنگ نمک به علت داشتن مواد معدنی غنی مانند پتاسیم، آهن و روی و کلسیم، دارای خواص بی‌نظیری است.

۱. پتاسیم: عنصر قالب در نمک آبی پتاسیم است. پتاسیم موجود در نمک آبی باعث بهبود گردش خون و همچنین آرامش روان و کاهش استرس می‌شود.

۲. آهن: همان‌طور که در بالا ذکر شده است، یکی از عوامل تغییر رنگ این نمک آهن موجود در آن است. آهن موجود در این نمک باعث شده‌است که خاصیت غذایی این نمک بالا برود.

۳. منیزیم: وجود این ماده معدنی در سنگ نمک آبی باعث شده است تا به عنصری مهم در جهت حفظ دندان‌ها و همچنین رفع خستگی عضلات داشته باشد.

۴. کلسیم: نمک آبی مقدار بسیار بالایی از کلسیم را در خود جای داده‌است. کلسیم باعث تقویت استخوان‌ها و رشد بهتر آن در کودکان می‌شود.

انواع استفاده در غذا

نمک آبی ایرانی در میان دیگر نمک‌های خوراکی موجود طعم شدیدتری نسبت به سایر نمک‌ها دارد. این ماده از یک نمک اولیه قوی برخوردار است و سپس یک مورمور گزگز جالب بر روی کام با طعم دلپذیری کمی اسیدی ایجاد می‌کند که ناشی از محتوای بالای پتاسیم است. نمک آبی ایرانی به ویژه برای غذاهای دریایی، غذاهای ترافل و کارپاچیو مناسب است.

استفاده از نمک آبی گران‌بها برای پخت و پز البته بیهوده خواهد بود. با اجازه دادن به اینکه بلورهای نمک طبیعی به آهستگی روی زبان حل شوند، طعم و مزه آن‌ها بهتر قابل درک است. 

نمک آبی، نمک مناسبی برای ایجاد جلوه‌های بصری است. این نمک چه به عنوان نمک نهایی استفاده شود و چه در ظرف شیشه‌ای یا آسیاب نمک سرو شود، تضمین می‌شود که تأثیر چشمگیری در زیبایی غذا خواهد داشت.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *